2022.06.29 15:14

Szendreiné Boncz Ildikó szülőként búcsúzik iskolánktól

A Gróf Erdődy Ferenc Tagiskola Pecöl tanévzáró ünnepélyén a 2021/2022. tanév végén elköszön Szendreiné Boncz Ildikó

A 4. osztályos gyerekek szüleinek nevében én is tisztelettel köszöntöm tanévzáró ünnepélyünkön megjelent kedves vendégeinket.
Megkülönböztetett szeretettel iskolánk pedagógusait és dolgozóit, akik nagyban hozzájárultak gyermekeink személyiségének fejlődéséhez.
Nekünk, mint 4. osztályos szülőknek és gyermekeinknek nem csak szokásos tanévzáró ez a mai ünnep. Ma sorakoztunk fel utoljára szeretett iskolánk aulájában, hogy megköszönjük a 4 év munkáját, amit nevelőink gyermekeink érdekében tettek.
Elsősorban nekik köszönhetjük, hogy a bátortalan, írni, olvasni nem tudó kis 6 évesekből bátor, magabiztos, a felső tagozat kihívására készen álló kisdiákok lettek.
Tudjuk, hogy ez nem kis feladat a nevelők számára.
Ebben annál sokkal több munka áll, mint amit a kívülálló számára a látszat mutat.
Nekik nemcsak a tananyag elsajátíttatására kell törekedniük, hanem a gyerekek minden rezdülésére figyelni. Felfedezni a gyerekekben rejlő képességeket, hogy kit milyen irányba kell terelgetni, hogy kezdetben a tanulásban, később az életben sikeresek legyenek.
Tudjuk, hogy nagy gondolt fordítottak a tehetségek gondozására, a gyengék felzárkóztatására, a szabadidő hasznos eltöltésére. Gondolunk itt a kirándulásokra, a táborozásra, a petanque versenyekre, és a többi kellemes programra.
Iskolánk kis létszámához viszonyítva sok versenyen részt vettek, akár tanulmányi, akár sportversenyekre gondolunk.
Meg kell említeni a Népdaléneklési versenyt, melynek szervezése, lebonyolítása ugyancsak elismerést érdemel. Ez is egy olyan területe a munkájuknak, ahol lehetőséget kaptak a gyerekek arra, hogy megmutassák tehetségüket akár egyénileg, akár csoportosan.
Köszönjük a Szülői munkaközösség munkáját is, akik a gyermekprogramok lebonyolításában közreműködtek.
Köszönetünk mellett a jövőre nézve is jó munkát, sok okos kisgyereket, és szép eredményeket kívánunk!
Nemcsak a pedagógusoktól, hanem magától az iskolától is elköszönünk, ezért Papp Lajos költő szavaival fejezem be gondolataimat:
„Megcélozni a legszebb álmot,
komolyan venni a világot,
mindig szeretni és remélni,
így érdemes a Földön élni!”

Pecöl, 2022. június 18.

Zichy Antónia Általános Iskola Gróf Erdődy Ferenc Telephelye

9754 Pecöl, Széchenyi u. 15-17.
Nyitvatartási idő:7.00-18.00 óra

06-95/494-118

Sárvári Tankerületi Központ

9600 Sárvár, Dózsa György u. 14.

06-95-795-205