2023.01.26 13:52

Komposztünnep I. helyezés

A Humusz Szövetség és a Galgamenti Népfőiskola a Komposztálási Ünnepnaphoz kötődően felhívást intézett oktatási intézmények, civil közösségek számára. Arra buzdítottak minden csoportot, közösséget, hogy október során komposztáláshoz kötődő aktivitást valósítsanak meg "Talaj - Élet - Egészség" hármas témakörben. Iskolánk 2022. október 14-én bonyolította le a II. Komposztünnepet, melyre ellátogatott a falu apraja, nagyja. Megalkottuk a programhoz kapcsolódva állati gombakertünket, melyben állatneveket viselő gombák képei kerültek. Bemutattuk a szereplőket röviden, belőlük készíthető recepteket is csatoltunk, írtunk róluk verset, kézműveskedtünk. Zsázsatesztet végeztünk. Csicseriborsóból keleties ízvilágú kenyérre való kencét, humuszt készítettünk. Minden tevékenységünket képekkel dokumentáltuk. A szakmai zsűri döntése alapján iskolai kategóriában a Gróf Erdődy Ferenc Tagiskola I. helyezést ért el. Felkészítő: Czibók Attiláné tanítónő. Gratulálunk!

Zichy Antónia Általános Iskola Gróf Erdődy Ferenc Telephelye

9754 Pecöl, Széchenyi u. 15-17.
Nyitvatartási idő:7.00-18.00 óra

06-95/494-118

Sárvári Tankerületi Központ

9600 Sárvár, Dózsa György u. 14.

06-95-795-205