Erdődy Napok rendezvénysorozat, 2016.05.16-20.

2016.05.22 17:07

Az Erdődy család Vép földesurai voltak 449 évig. A kastélyt 1378-ban építették, melyet a XIX. században Erdődy III. Sándor angol Tudor-stílusban átalakított. Az Erdődy napok keretében ezzel az időszakkal foglalkoztunk. A gyerekek előadást hallhattak az ebben a korban kialkult táncokról, etikettről, főúri öltözködési szokásokról, ételekről, gyermekjátékokról. Tanulóink egyéni munkájukkal segítették a projekt megvalósulását.1800-as években játszódó filmeket gyűjtöttek. Ételrecepteket kerestek, ezekből receptgyűjteményt állítottak össze. Rajzpályázat keretében korabeli fotók alapján ruhákat terveztek a grófoknak, lerajzolták a XIX. századi kastélyt. A projekthetet pünkösdi királynéjárással nyitottuk meg. Majd következett a hagyományos népdaléneklési verseny hét iskola (sárvári Gárdonyi, Csénye, Ikervár, Sótony, Gérce, Egervölgy, Pecöl) és a Pecöli Bóbita Művészeti Óvoda részvételével. Jooós Tamás előadóművész zenés gyermekelőadása, a Tücsök Bábszínház Zsákbamacska című mesejátéka is megjelent a programok között. Az utolsó napon megemlékeztünk iskolánk névadójáról, megkoszorúztuk a sírját. Fele sem igaz vetélkedővel zártuk a hetet.